آشنایی با رژیم های مخصوص چاقی صورت به شکل طبیعی

رژیم چاقی صورت

رژیم چاقی صورت، موضوعی است که در این مطلب می خواهیم به توضیح در مورد آن بپردازیم. در خصوص توضیح و علت استفاده از اینگونه رژیم ها باید بگوییم پر بودن صورت و گونه ها سبب شادابی و جوانی چهره می شود، و در مقابل آن گونه های آویزان و یا به اصطلاح شل ظاهر نازیبایی به فرد می دهد.

بر همین اساس خیلی از افراد در پی یافتن روش هایی برای چاقی صورت و رژیم افزایش وزن هستند. در این بین روش هایی مانند تزریق ژل هم برای پر شدن صورت وجود دارد، اما همانند همیشه روش های طبیعی طرفداران بیشتری دارد.

انواع رژیم برای چاقی صورت وجود دارد که با رعایت آنها می توانید به ظاهر مورد نظرتان برسید، در ادامه به بیان و بررسی روش های چاق شدن صورت می پردازیم پس برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ۴ روش برای چاق شدن صورت تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

انواع رژیم چاقی صورت

 • ورزش صورت

ورزش همواره در حفظ سلامت و تندرستی افراد نقش بسیار زیادی دارد. در زمینه چاقی صورت هم نمیتوان نقش ورزش های مخصوص صورت را فراموش کنیم. ورزش صورت، همانطور که از اسم آن مشخص است عضلات صورت را درگیر می کند.

از آن با نام یوگا صورت نیز یاد می شود، از جمله روش های موثر در فرم دهی صورت می باشد. در بهترین حالت باید ورزش صورت را روزانه به مدت ۳۰دقیقه انجام داد، انجام آن نقش زیادی در شادابی و فرم دهی به عضلات صورت دارد. در ادامه به بیان روش انجام چند حرکت یوگا صورت می پردازیم.

 •  با لب های بسته لبخند بزنید و سعی کنید گونه های خود را بالا ببرید. سپس انگشتان دو دست را در کنار دهان خود قرار دهید و با کشیدن انگشتان به سمت بالا، عضلات گونه را به سمت بالا بکشید.
 •  دهان خود را ببندید و تا جایی که می توانید لپ های خود را پر از هوا کنید. ۴۵ ثانیه این حالت خود را حفظ کنید و بعد از آن به آرامی هوا را از داخل دهان خود خالی کنید.

 رژیم چاقی صورت با ورزش صورت

 • ماساژ دادن گونه ها

یکی دیگر از ۴ روش برای چاق شدن صورت ماساژ دادن گونه ها است. با ماساژ دادن گونه ها پوست شما برجسته و روشن می شود. برای ماساژ دادن گونه ها سر انگشتان خود را به آرامی و به حالت دورانی روی گونه های خود حرکت دهید.

0 تا 100 لاغری صورت با رژیم به ساده ترین شکل

لازم به ذکر است که هنگام ماساژ صورت از کشیدن پوست به سمت پایین خودداری کنید، زیرا با انجام این حرکت ممکن است پوست شما دچار افتادگی شود.

 رژیم چاقی صورت با ماساژ دادن گونه ها

 • ماساژ با روغن

امروزه با پیشرفت علم و اگاهی از خواص بسیاری از روغن ها، ماساژ روغن روی پوست برای حل مشکلات مختلفی استفاده می شود. ماساژ دادن پوست صورت و به خصوص گونه ها با برخی از روغن های خاص سبب پرتر شدن و یا همان چاقی صورت می شود. در ادامه خواص برخی از روغن های مفید برای پوست آمده است.

 • روغن خراطین: ماساژ صورت با روغن خراطین سبب چاق شدن صورت می شود.
 • روغن بادام: ماساژ روغن بادام روی پوست علاوه بر روشن شدن پوست لک و آکنه را نیز درمان می کند.
 • روغن نارگیل: استفاده از این روغن سبب شفافیت پوست می شود.
 • روغن شیرین بیان: این روغن علاوه بر روشنی پوست تاثیر زیادی در درمان لک و مشکلات پوستی دارد.

 رژیم چاقی صورت با ماساژ با روغن

 • رژیم غذایی

به جز از مواردی که گفتیم، برنامه رژیم غذایی سالم و روزانه تاثیر زیادی در چاقی و یا لاغری صورت دارد. با گنجاندن مواد غذایی سالم که حاوی انواع ویتامین ها و مواد مغذی هستند، به رژیم غذایی روزانه خود علاوه بر حفظ تندرستی به شادابی و سلامت پوست صورت خود کمک کنید.

بنابراین برای داشتن صورت چاق و گونه های برجسته نیاز به پیروی از یک برنامه غذایی مناسب است. گنجاندن مواد غذایی نظیر هویج، عسل، جو دوسر، شیر، آجیل و تخم مرغ و آووکادو در رژیم روزانه به شما کمک می کند تا بدون افزایش وزن گونه های برجسته ای داشته باشید. در ادامه به بررسی انواع رژیم برای چاقی صورت می پردازیم.

 رژیم چاقی صورت با رژیم غذایی

 •  یک رژیم چاقی صورت افزودن آووکادو به برنامه غذای روزانه است. همانطور که در بالا اشاره کردیم آووکادو از جمله میوه های مفیدی است که مصرف آن به پر شدن گونه ها کمک می کند. آووکادو سرشار از فیبر، چربی، ویتامین و انواع مواد معدنی می باشد. می توانید آووکادو را در کنار وعده های غذایی خود مصرف کنید.

 رژیم چاقی صورت با افزودن آووکادو

 • سیب میوه دیگری است که می تواند برای چاق و پر شدن صورت موثر باشد. علاوه بر افزودن سیب به برنامه غذای روزانه خود برای اینکه از سیب برای پر شدن صورت نتیجه بگیرید باید از ماسک سیب استفاده کنید. برای تهیه ماسک سیب یک عدد سیب را رنده کنید، و آن را ۲۰ دقیقه روی پوست خود قرار دهید.
افزایش وزن با ورزش : آشنایی با انواع ورزش برای افزایش وزن

 رژیم چاقی صورت با خوردن سیب

 • همانطور که در اول متن اشاره کردیم شیر از جمله مواد غذایی می باشد که می توان برای افزایش اثرگذاری، آن را به رژیم چاقی صورت افزود. شیر سرشار از مواد مغذی مورد نیاز بدن می باشد.

 رژیم چاقی صورت با استفاده کردن شیر

 • آجیل ها یکی دیگر از مواد غذایی هستند که مصرف آنها در رژیم روزانه سبب داشتن گونه های زیبا و برجسته می شود. طرفداران این نظریه معتقدند که آجیل ها چربی های سالمی دارند که برای پوست بسیار مفید می باشد. البته ناگفته نماند که خوردن آجیل یکی از بهترین روش ها برای چاق شدن صورت است. باید یاداور شد که بهتر است از آجیل های خام و بدون نمک استفاده کنید، تا دچار اضافه وزن نشوید. پسته و انواع بادام از جمله آجیل های موثر در چاقی صورت می باشند.

 رژیم چاقی صورت با استفاده کردن آجیل

 • با افزایش مصرف کربوهیدرات ها می توانید صورت پر و زیبایی داشته باشید. انواع نان و شیرینی ها منبع خوبی برای دریافت کربوهیدرات هستند، اما باید یاداور شد در مصرف انواع شیرینی نباید زیاده روی کرد. ناگفته نماند که وعده های غذایی نظیر ماکارونی و پاستا سرشار از کربوهیدرات هستند، مصرف منظم آنها می تواند صورت شما را چاق کند.

 رژیم چاقی صورت با استفاده کردن میوه های خشک

 

 • اگر قصد دارید در مدت زمان کوتاهی صورت خود را چاق کنید، گنجاندن میوه های خشک در برنامه غذایی تان پیشنهاد می شود. میوه های خشک در مقایسه با میوه های تازه حجم کمتری دارند، و این سبب می شود تا در وزنی برابر میزان کالری میوه های خشک بیشتر باشد. با مصرف میوه های خشک کالری زیادی وارد بدنتان می شود که این کالری می تواند نقش زیادی در چاق شدن صورت شما داشته باشد.

 رژیم چاقی صورت با استفاده کردن کربوهیدرات

 • مواد غذایی دیگری نظیر رعایت رژیم سیب زمینی هم در چاق شدن صورت بسیار موثر هستند، به دلیل نشاسته موجود در سیب زمینی، این ماده غذایی به عنوان راهی برای چاقی معرفی می شود. کربوهیدرات و نشاسته موجود در سیب زمینی سبب چاق شدن صورت و پر شدن گونه ها می شوند. البته در کنار آن می توان از مواد غذایی دیگری که سرشار از نشاسته هستند نظیر ذرت و جو دوسر برای چاقی صورت استفاده کرد.
رژیم چاقی | بهترین رژیم برای افزایش وزن (دی 99)

در پایان باید گفت اگر قصد دارید صورت خود را چاق کنید، نگران افزایش وزن و تجمع چربی ها در سایر بدن خود نباشید. داشتن یک رژیم غذایی مناسب به همراه ورزش صورت و استفاده از ماسک های خانگی می تواند نقش زیادی در چاق شدن صورت شما داشته باشد. با استفاده از روش های موثری که در این مقاله گفته شد می توانید صورتی پر و زیبا داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *