لاغری با ویتامین ای | قرص ویتامین e برای چربی سوزی

لاغری با ویتامین ای یکی از موضوعاتی است که در زمینه لاغری و تناسب اندام مطرح است. ویتامین ای یک ماده مغذی می باشد. این ویتامین در بسیاری از عملکردهای بدن موثر است. در ارتباط با لاغری، قرص ویتامین e برای لاغری مفید است.

علاوه بر همه اینها ویتامین ای یک آنتی اکسیدان موثر برای محافظت در مقابل رادیکال های آزاد محسوب می شود. ویتامین ای که یک ماده مغذی است در تشکیل ماهیچه های سالم بسیار موثر است، این ویژگی این ویتامین سبب شده تا در کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام موثر واقع شود.میزان مصرف روزانه ویتامین ای برای افراد بزرگسال در حدود ۱۵ میلی گرم است. در ادامه مطلب به بررسی ویتامین ای و لاغری با ویتامین ای می پردازیم.

ویتامین ای

ویتامین ها ترکیبات آلی مورد نیاز برای انجام فرایندهای متابولیکی بدن هستند. برخی ویتامین ها در سوخت و ساز بدن موثرند و آن را افزایش می دهند. برخی هم سبب چربی سوزی، تقویت ماهیچه های عضلانی و تولید اسید آمینه می شوند. علاوه بر این وجود برخی ویتامین ها برای تبدیل مواد غذایی به سوخت سلولی ضروری است. لاغر شدن و رسیدن به تناسب اندام امری راحت نیست.

اما مصرف برخی ویتامین ها از جمله آشنایی با خواص قرص ویتامین ب سبب افزایش سوخت و ساز بدن و در نتیجه لاغری با ویتامین ب می شود.در این میان ویتامین ای از جمله ویتامین هایی است که می تواند در کاهش وزن موثر باشد. قرص ویتامین e برای لاغری از آن دسته ویتامین هایی است که به طور مستقیم در متابولیسم انرژی دخالت ندارد.

آیا قرص ویتامین ای برای چاقی موثر است ؟

 

فواید ویتامین ای

 

اما سبب از بین بردن و دفع سموم، و کاهش توکسین های بدن می شود. که این امر موجب کاهش وزن می گردد. ویتامین ای یک آنتی اکسیدان است که به سموم رادیکال های آزاد متصل می شود و از این طریق آنها را از بین می برد. بنابراین ویتامین ای از انباشته شدن سموم رادیکال های آزاد جلوگیری می کند.

همانطور که گفتیم ویتامین ای در از بین بردن توکسین ها نیز موثر هستند، توکسین ها موادی هستند که به دلیل رژیم غذایی نامناسب و دریافت مواد غذایی ناسالم در بافت ها و ماهیچه ها ایجاد و جمع می شوند.پس اگر شما هم قصد دارید از انواع ویتامین برای لاغری و تناسب اندام بهره ببرید تا پایان مطلب با ما همراه باشید.  انباشته شدن توکسین ها فرایند های متابولیکی را به وجود می آورد که این فرایندها سبب چاقی می شوند.

پس ویتامین ای با از بین بردن و جلوگیری از انباشه شدن توکسین ها در جلوگیری از چاق شدن موثر است. همین امر سبب ایجاد موضوع لاغری با ویتامین ای شده است. از جمله مواد غذایی که دارای ویتامین ای هستند می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • دانه های آفتابگردان، روغن زیتون و روغن جوانه گندم
 • بادام، فندق و بادام زمینی
 • اسفناج، آووکادو، شلغم و سیب زمینی شیرین
 • انبه

لازم به ذکر است که ، اکثر مردم ویتامین ای کافی را از رژیم غذایی خود دریافت نمی کنند. در این بین افرادی که دچار بیماری های خاص نظیر کرون، مشکلات کبدی و سیستیک فیبروزین هستند نیاز به ویتامین ای بیشتری دارند. پس بهتر است با توجه به رژیم غذایی خود روزانه میزان بیشتری از ویتامین ای را دریافت کنیم.پیشنهاد می شود مقاله و لاغری با ویتامین سی را بخوانید.

  لاغری با ویتامین ای | قرص ویتامین e برای چربی سوزی
”]

فواید ویتامین ای

 • تحقیقاتی که در مورد ویتامین ای انجام شده است، نشان دهنده نقش ویتامین ای در جلوگیری از پیری است.
 • ویتامین ای، ویتامینی موثر در سیستم ایمنی بدن و متابولیسم سلولی است.
 • ویتامین ای سبب حفاظت و نگهداری از پوست و چشم ها می شود.
 • ویتامین ای نقش زیادی در تولید سلول های قرمز خون دارد. و به بدن در جذب ویتامین K کمک می کند. علاوه بر همه اینها سبب گشاد شدن عروق و جلوگیری از لخته شدن خون در رگ ها می شود.
 •  ویتامین ای سبب درمان کم خونی و بهبود بیماری صرع در کودکان می شود. علاوه بر این در کمک به بهبود آلزایمر و آرتریت موثر است.
 • ویتامین ای می تواند در جلوگیری از ابتلا به بیماری های قلبی و حتی سرطان نیز مفید باشد.

لاغری با ویتامین e

لاغری با ویتامین ای

در ادامه به بررسی تاثیر ویتامین e و لاغری می پردازیم. ویتامین ای به سبب موثر بودن در تولید سلول های قرمز خون و عملکرد ماهیچه ای تاثیر مهمی در آمادگی جسمانی و فیتنس دارد.از طرفی میتوان درباره ویتامین e و فواید ویتامین دی که نقش مهمی در تشکیل سلول های قرمز خون و عملکرد ماهیچه ای دارد صحبت کرد. این ویتامین به دلیل فوایدی که دارد می تواند مکمل مناسبی در رژیم غذایی به منظور کاهش وزن باشد ویتامین e و لاغری را سبب شود.

اگر میخواهید درباره لاغری با ویتامین دی بدانید مقاله مربوطه را مطالعه نمایید.

از طرفی بهبود عملکر ماهیچه ای می تواند سبب ایجاد توده های ماهیچه ای بدون چربی شود.این امر خود سبب تاثیر ویتامین e و لاغری می شود. طبق تحقیقات انجام شده توده ماهیچه بدون چربی، نسبت به چربی بقیه اندام های بدن کالری بیشتری می سوزاند. مصرف ویتامین ای به صورت مکمل به همراه یک برنامه آموزشی مقاومتی برای ساخت ماهیچه های بدون چربی می تواند تاثیر زیادی در کاهش وزن داشته باشد.

ویتامین ای و لاغری شکم

ویتامین ای از جمله ویتامین های موثر در کاهش وزن است. در این میان ویتامین e و لاغری شکم هم یک موضوع مفید می باشد. در ادامه متن به توضیح در مورد ویتامین ای و لاغری شکم می پردازیم، بنابراین برای آگاهی در این مورد با ما همراه باشید. امروزه تغییر سبک زندگی، عدم توجه به برنامه غذایی و مصرف مواد غذایی ناسالم سبب ایجاد چاقی شده است.

چاقی و داشتن اضافه وزن علاوه بر ظاهر نازیبا سلامت افراد را نیز به خطر می اندازد. بنابراین کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام یک امر ضروری برای افرادیست که دچار اضافه وزن هستند.در این بین چربی های دور شکم به دلیل ظاهر نازیبا آزاردهنده تر می باشند. اما قرص ویتامین e برای لاغری شکم موثر است. استفاده از ویتامین ای برای کاهش چربی های شکم یک راه بسیار آسان می باشد که می توان از آن نتیجه مفید گرفت.

زمان مصرف ویتامین ای

زمان مصرف قرص ویتامین ای

همانطور که در بالا اشاره کردیم ویتامین ای موثر در کاهش چربی و لاغری است. اما ممکن است برای برخی سوال ایجاد شود که زمان مصرف قرص ویتامین e برای لاغری چه زمانی است؟ در ادامه به بیان این موضوع می پردازیم. پس اگر شما هم جز آن دسته از افراد هستید که می خواهید در مورد زمان مصرف قرص ویتامین ای برای لاغری و قرص ویتامین ای برای چربی سوزی بدانید با ما همراه باشید.

ویتامین ای از جمله ویتامین های محلول در چربی است. این دسته از ویتامین ها برای جذب نیاز به چربی دارند.پس بهترین زمان برای مصرف قرص ویتامین ای برای چربی سوزی که معمولا به شکل قرص ویتامین ای ۴۰۰ وجود دارد، همراه با وعده های غذایی به ویژه وعده شام یا ناهار است. در پایان باید گفت ویتامین ای یک ویتامین محلول در چربی، موثر در از بین بردن توکسین ها است.

تجمع توکسین ها سبب ایجاد فرایندهای متابولیکی و در نهایت چاقی بدن می شود. بنابراین ویتامین ای با از بین بردن توکسین ها در جلوگیری از چاقی موثر است. همانطور که گفتیم ویتامین ای یک ویتامین محلول در چربی است، پس بهترین زمان برای مصرف قرص های ویتامین ای همراه با غذا به ویژه همراه با وعده شام یا ناهار است.

کدام مواد غذایی حاوی ویتامین E هستند؟

همانگونه که مستحضرید، بدن انسان خود قادر به تولید برخی از ویتامین‌هاست. اما ویتامین E جزو آن دسته از ویتامین‌هایی به‌شمار می‌رود که بدن انسان نمی‌تواند آن را بسازد. از این‌رو افراد برای تامین این ویتامین باید از مواد غذایی حاوی این ویتامین استفاده کنند. قرص ویتامین E، بهترین قرص ویتامین ای برای لاغری و قرص ویتامین ای برای چربی سوزی است و بارها متخصصان تغذیه به کاهش وزن با ویتامین ای اشاره کرده‌اند.

برخی از مواد غذایی مقدار زیادی از این ویتامین را دارند که این مواد عبارتند از:
• روغن فندق
• روغن جوانه گندم
• بادام
• دانه آفتابگردان
• ماهی سالمون
• آووکادو
• انبه
اما در بسیاری از افراد کمبود این ویتامین به اندازه‌ای زیاد است که توصیه می‌شود از مکمل‌های ویتامین E استفاده کنند. این شدت کمبود ویتامین ای را می‌توان از طریق ضعف ماهیچه‌ها، اختلالات بینایی و ضعیف شدن سیستم ایمنی متوجه شد.

آیا مصرف بیش از حد ویتامین E عوارض دارد؟

اگرچه ویتامین ای بهترین قرص ویتامین برای لاغری است؛ اما در بسیاری از مواقع مصرف بیش از حد این ویتامین ممکن است عوارض جدی برای بدن به‌همراه داشته‌ باشد. تجربه ثابت کرده که استفاده زیاد از این ویتامین باعث مسمومیت‌های ویتامینی می‌شود. همچنین با افزایش ویتامین ای، بدن از دیگر ویتامین‌های محلول در چربی استفاده نمی‌کند و در‌نتیجه افراد با کمبود شدید دیگر ویتامین‌ها مواجهه خواهند شد.

کاهش وزن با ویتامین E بهترین و بی‌ضررترین راه است اما درصورتی که به‌ اندازه مصرف شود.حتی گاهی مصرف بیش از اندازه این ویتامین باعث اختلال در ذخیره ویتامین آ در کبد خواهد شد.برای کاهش وزن با استفاده از قرص ویتامین ای بهتر است ابتدا بدانیم که ویتامین ای را چگونه مصرف کنیم. درصورت بی‌توجهی و عدم شناخت معایب استفاده بیش از حد از این قرص ویتامین مدت زمان انعقاد خون زیاد می‌شود و گاهی حتی خطر مرگ افراد را تهدید می‌کند.

با تمام این موارد باید گفت که عوارض ویتامین ای نسبت به سایر ویتامین‌های محلول در چربی کمتر است؛ چراکه بدن می‌تواند مقادیر زیادی از ویتامین E را تحمل کند.افزایش ریسک ابتلا به سرطان پروستات و همچنین مسمومیت هردو از مهمترین عوارضی هستند که در مصرف بی‌رویه این دارو ممکن است سلامتی افراد را به خطر بیندازند.

تداخل دارویی ویتامین E

بسیاری از افراد به سبب برخی از بیماری‌هایی که از آن‌ها رنج می‌برند، روزانه دارو مصرف می‌کنند. یکی از مهمترین وظایف هر بیماری به‌ هنگام مراجعه به پزشک در جریان قرار دادن پزشک از داروهای مصرفی خود است. در بسیاری از مواقع اغلب بیماران داروهایی مصرف می‌کنند که درصورت تداخل دارویی ممکن است مشکلات جبران‌ناپذیری برای آن‌ها به وجود آید.

به‌عنوان مثال، افرادی که داروهای ضد انعقاد خون استفاده می‌کنند، به هیچ‌وجه بدون تجویز پزشک نباید از مکمل‌های ویتامین ای استفاده کنند؛ چراکه خطر خونریزی در این موارد افزایش پیدا خواهد کرد.گاهی مصرف مکمل‌های ویتامین E حتی تاثیر داروهای شیمی درمانی را نیز کاهش می‌دهد. این ویتامین قادر است عملکرد دارو رد پیوند سیکلوسپورین را در افرادی که به تازگی پیوند عضو انجام داده‌اند دچار تداخل کند.

برای کاهش وزن با ویتامین E بهترین راه مشورت با پزشک مربوطه مخصوصا درصورت تداخل دارویی است.

 

برخی سوالات متداول : 

لاغری با ویتامین ای ممکن است ؟

این ویتامین به دلیل فوایدی که دارد می تواند مکمل مناسبی در رژیم غذایی به منظور کاهش وزن باشد. از طرفی بهبود عملکر ماهیچه ای می تواند سبب ایجاد توده های ماهیچه ای بدون چربی شود.

ویتامین ای و لاغری شکم واقعیت دارد؟

ویتامین ای از جمله ویتامین های موثر در کاهش وزن است. در این میان ویتامین ای و لاغری شکم هم یک موضوع مفید می باشد. در ادامه متن به توضیح در مورد ویتامین ای و لاغری شکم می پردازیم، بنابراین برای آگاهی در این مورد با ما همراه باشید.

5 نظرات
 1. سامیار says

  من آزمایش چک آپ دادم دکتر برام ویتامین ای نوشته
  من الان با خوندن این مقاله فهمیدم که قرص ویتامین ای برای چربی سوزی خوبه
  مطلبتون عالی بود

  1. شاینوفیت says

   موفق باشید

 2. اکبر says

  من ویتامین ای استفاده میکنم .اما نه برای لاغری دکتر تجویز کرده ولی میخورم معده درد میگیرم

  1. shinofit says

   برای خوردن مجدد حتما با دکتر خود مشورت کنید

   1. Ali says

    من با این قرص حدود ۱۰کیلو تو یه ماه کم کردم

مرا را در بهبود مقالات یاری کنید.

با نظردهی ما را در تکمیل مقالات یاری کنید.