لاغری شکم

از دست دادن چربی ها و لاغری شکم، هدف اصلی کاهش وزن و لیست رژیم لاغری شکم است. چربی شکم یک چربی به شدت مضر است و تحقیقات نشان می‌دهد ارتباط مستقیم با انواع بیماری های قلبی و دیابت نوع 2 دارد. به همین علت از دست دادن چربی های این ناحیه می‌تواند فواید قابل توجهی برای سلامتی شما داشته باشد. شما می‌توانید با اندازه گیری دور کمر، چربی های ناحیه شکم خود را تا حدودی تخمین زده و اندازه بگیرید. اندازه بالای 102 سانتی متر در مردان و 88 سانتی متر در زنان به عنوان چاقی شکمی شناخته می‌شود.

برخی روش ها می‌تواند مانند رژیم غذایی برای لاغری شکم بزرگ کمک کند و چربی های این ناحیه را از بین ببرد. در زیر لیست رژیم لاغری شکم آورده شده است.

لاغری شکم

6 معجزه لاغری شکم

1. از مصرف شکر و نوشیدنی های شیرین شده با شکر خودداری کنید

غذاهایی که به آن ها قند و شکر اضافه شده است، برای سلامتی شما مضر هستند. خوردن مقدار زیادی از این نوع غذا می تواند باعث افزایش وزن شود. مطالعات نشان می دهد که قند اضافه شده به غذا و نوشیدنی، اثرات نامناسبی بر سلامتی بدن دارد. قند اضافی، بیشتر به دلیل مقادیر زیاد فروکتوز، می‌تواند منجر به تجمع چربی در اطراف شکم و کبد شود.  شکر نیمی از گلوکز و نیمی از فروکتوز است. وقتی مقدار زیادی قند مصرف می‌کنید، فروکتوز در کبد بیش از حد تجمع می‌کند و مجبور می‌شود آن را به چربی تبدیل کند. برخی معتقدند که این فرآیند اصلی تأثیرات مضر قند بر سلامتی است.

چربی شکم و چربی کبد را افزایش می‌دهد، که منجر به مقاومت به انسولین و مشکلات متابولیکی مختلف می‌شود. شکر مایع از این نظر بدتر است. به نظر می‌رسد مغز نمی‌تواند کالری مایع را به همان روش کالری جامد ثبت کند، بنابراین وقتی نوشیدنی های شیرین شده با قند می‌نوشید، کالری بیشتری مصرف می‌کنید.سعی کنید در رژیم غذایی برای لاغری شکم و پهلو  مقدار قند را در این رژیم غذایی لاغری شکم به حداقل برسانید و نوشیدنی های شیرین را کاملاً حذف کنید. این شامل نوشیدنی های شیرین شده با قند ، نوشابه های شیرین ، آب میوه ها و انواع نوشیدنی های ورزشی پر قند است.

بخاطر داشته باشید که هیچ یک از این موارد گفته شده در رژیم غذایی لاغری شکم برای مورد میوه صدق نمی‌کند، میوه ها، مواد خوراکی بسیار سالمی هستند و فیبر زیادی دارند که اثرات منفی فروکتوز را کاهش می‌دهد. برای آشنایی با بهترین دکترهای تهران حتما به لیست بهترین متخصصان تغذیه تهران یک نگاه بیاندازید.

بهترین روش برای لاغری شکم

2. پروتئین بیشتری بخورید

پروتئین ممکن است مهم‌ترین ماده مغذی برای کاهش وزن باشد. تحقیقات نشان می‌دهد که پروتئین می‌تواند هوس به مواد غذایی را 60٪ کاهش دهد، متابولیسم را 80-100 کالری در روز تقویت کند و به شما کمک کند تا 441 کالری کمتر در روز بخورید.اگر هدف شما رژیم غذایی برای لاغری شکم و پهلو در یک ماه باشد ، افزودن پروتئین ممکن است موثرترین تغییری باشد که می‌توانید در رژیم غذایی لاغری شکم خود ایجاد کنید. پروتئین نه تنها می‌تواند به شما در کاهش وزن و لاغری شکم کمک کند، بلکه می‌تواند به شما کمک کند تا از به دست آوردن مجدد وزن جلوگیری کنید.

پروتئین به ویژه در رژیم سریع لاغری شکم و کاهش چربی آن بسیار موثر است. یک مطالعه نشان داده است، افرادی که پروتئین بیشتری مصرف می‌کنند چربی شکمی آنها بسیار کمتر است. مصرف غذاهای دارای پروتئین بالا مانند تخم مرغ کامل، ماهی، حبوبات، آجیل، گوشت و محصولات لبنی را افزایش دهید. این‌ها بهترین منابع پروتئینی برای رژیم شما هستند. برای آشنایی با روش های جدید لاغری حتما مقاله ” تکنیک های جدید لاغری 2020 ” را بخوانید.

  رژیم فستینگ چیست؟ ( رژیم برنامه روزه داری متناوب + عوارض آن )

3. کربوهیدرات کمتری بخورید

خوردن کربوهیدرات کمتر راهی بسیار موثر برای رژیم سریع لاغری شکم و سوزاندن چربی های این ناحیه است. این موضوع توسط مطالعات متعددی پشتیبانی می‌شود. وقتی افراد کربوهیدرات را قطع می‌کنند، اشتهای آن ها کم می‌شود و وزن کم می‌کنند.طبق مطالعات علمی، رژیم های کم کربوهیدرات گاهی منجر به کاهش وزن 2-3 برابر بیشتر از رژیم های کم چربی می‌شوند. این موضوع حتی در مواردی که در گروه های کم کربوهیدرات مجاز به خوردن غذای مورد نظر خود هستند، هم صدق می‌کند، در حالی که در گروه های کم چربی، کالری محدود شده است.

رژیم های کم کربوهیدرات نیز منجر به کاهش سریع وزن می‌شود و نتیجه سریع به افراد می‌دهد. افراد اغلب طی 1-2 روز، تغییر را می‌توانند در خود احساس کنند. خوردن کم کربوهیدرات به طور خاص باعث کاهش چربی در شکم و اطراف اندام ها و کبد می‌شود‌.خوردن مقدار زیادی پروتئین می‌تواند سوخت و ساز بدن شما را تقویت کرده و سطح گرسنگی را کاهش دهد. این یک روش بسیار موثر برای کاهش وزن است. مطالعات گوناگون نشان می‌دهد که پروتئین برای لاغری، به ویژه رژیم سریع لاغری شکم بسیار موثر است .

خوردن مقدار زیادی پروتئین می‌تواند سوخت و ساز بدن شما را تقویت کرده و سطح گرسنگی را کاهش دهد. این یک روش بسیار موثر برای کاهش وزن است. مطالعات گوناگون نشان می‌دهد که پروتئین برای لاغری، به ویژه لاغری شکم بسیار موثر است .

4. غذاهای غنی از فیبر بخورید

فیبرهای غذایی بیشتر مواد گیاهی قابل هضم نیستند. خوردن مقدار زیادی فیبر می‌تواند به کاهش وزن کمک کند . با این حال، نوع فیبر مهم است. بیشتر فیبرهای محلول و چسبناک بر وزن شما تأثیر دارند. این فیبرها الیافی هستند که آب را می‌بندند و یک ژل غلیظ ایجاد می‌کنند که در روده شما می‌نشیند.این ژل می‌تواند به طور چشمگیری حرکت غذا را از طریق دستگاه گوارش شما کند، کند. همچنین می‌تواند هضم و جذب مواد مغذی را کاهش دهد. نتیجه نهایی چیزی جز احساس طولانی شدن سیری و کاهش اشتها نیست.

یک مطالعه علمی نشان می‌دهد که 14 گرم فیبر اضافی در روز با کاهش 10 درصدی کالری دریافتی و کاهش وزن حدود 2 کیلوگرم در طی 4 ماه ارتباط دارد و همچنین خوردن 10 گرم فیبر محلول در روز با کاهش 3.7 درصدی میزان چربی و لاغری شکم مرتبط است. بهترین راه برای دریافت فیبر بیشتر، مصرف زیاد غذاهای گیاهی از جمله سبزیجات و میوه است. حبوبات و همچنین برخی از غلات، مانند جو دو سر، منبع خوبی برای انواع فیبر هستند.

ورزش برای لاغری شکم

5. به طور منظم ورزش کنید

ورزش از بهترین روش هایی است که می‌توان آن را به عنوان معجزه لاغری شکم معرفی کرد. افزایش شانس زندگی طولانی، سالم و جلوگیری از انواع بیماری تنها گوشه ای از مزایا ورزش است. اگر در تجربیات لاغری شکم افرادی که ورزش را انتخاب کرده اند جست و جو کنید متوجه می‌شوید که کمک به کاهش چربی و لاغری شکم از جمله مزایای شگفت انگیز ورزش برای سلامتی است . تمرین با وزنه و ورزش های قلبی عروقی باعث کاهش چربی در بدن می‌شود. ورزش های هوازی مانند راه رفتن، دویدن و شنا می‌تواند باعث کاهش عمده چربی و لاغری شکم و پهلو در یک ماه شود.

  لاغری شکم
موثر + معایب”]

6. مصرف غذای خود را پیگیری کنید

اکثر مردم می‌دانند خوراک نقش بسیار مهمی در سلامتی دارد، اما بسیاری از آن‌ها به طور دقیق نمی‌دانند چه چیزی در طول روز مصرف می‌کنند. ممکن است فردی تصور کند که از رژیم غذایی با پروتئین بالا یا کربوهیدرات کم استفاده می‌کند، اما بدون پیگیری نمی‌تواند به مصرف کم یا زیاد آن پی ببرد.پیگیری مصرف مواد غذایی به این معنی نیست که باید هرچه می‌خورید را مدام اندازه گیری کنید. پیگیری مصرف هر چند وقت یکبار برای چند روز متوالی می‌تواند به شما در درک مهم‌ترین زمینه های تغییر کمک کند. برنامه ریزی برای مصرف مواد غذایی می‌تواند به شما در دستیابی به اهداف خاص کمک کند.

اهدافی مانند افزایش دریافت پروتئین به 25-30٪ کالری یا کاهش کربوهیدرات های ناسالم. دقت داشته باشید که اگر بخوهید سریع لاغر کنید حتما عوارض جبران ناپذیری خواهد داشت، توصیه میکنم مقاله ” رژیم لاغری سریع”  را به دقت مطالعه فرمایید.

 

برای لاغری شکم چه بخوریم؟

برخی محققان گفته اند که برای لاغری شکم چه بخوریم؟! محققان به این نتیجه رسیده اند ماست و لاغری شکم ارتباط بسیار نزدیکی با هم دارند. افرادی که روزانه از ماست در وعده های غذایی خود استفاده می‌کنند نسبت به سایر افراد حجم عضلات بسیار بیشتر و چربی شکمی کمتری دارند. افزایش حجم عضلات با سوزاندن کالری ارتباط مستقیم دارد. هرچه عضلات بدن شما حجیم تر باشد، کالری سوزانده شده بیشتر است. همین موضوع باعث لاغری شکم و کاهش چربی می‌شود.روش های بسیار زیادی برای استفاده از ماست و کاهش وزن با آن وجود دارد.

یکی از بهترین ماست هایی که تاثیر بسیار زیادی در لاغری دارد، ماست یونانی است.ماست یونانی دو برابر ماست های معمولی، پروتئین دارد. در هر 230 گرم ماست یونانی، چیزی حدود 20 گرم پروتئین وجود دارد. پروتئین بالای این ماست باعث سیر ماندن طولانی مدت در افرادی می‌شود که قصد گرفتن رژیم غذایی و کاهش وزن را دارند.این ماست را می‌توانید همراه غذا میل کنید، یا به عنوان یک طعم دهنده در غذاهای خود استفاده کنید، حتی می‌توانید این ماست را در سالادهای خود به عنوان سس به کار ببرید.

بنابراین تا اینجایکی از خوراکی هایی که برای لاغری شکم و پهلو است مشخص شده  و ما متوجه شدیم که برای لاغری شکم چه بخوریم.  از بین بردن چربی پهلو و شکم بسیار سخت است، اما خوشبختانه راه های متفاوتی برای خلاص شدن از شر چربی های اضافه وجود دارد. یکی دیگر از این راه ها، لاغری شکم و پهلو با طب سنتی است.

 

رژیم غذایی لاغری شکم

از نظر طب سنتی، سه عامل مهم باعث چاقی شکم و پهلوهای شما می ‌شود:

 • کبد چرب
 • یبوست یا عدم دفع مناسب و اجابت مزاج
 • غلبه بلغم

در ابتدا باید به رفع مشکلات گفته شده بپردازید تا چربی های اضافی بدن شما کاهش یابد. برای برطرف سازی این مشکلات باید به نکات زیر دقت کنید:

 • نیم ساعت قبل از غذا و دو ساعت بعد از غذا از مصرف مایعات خودداری کنید.
 • همراه با میوه آب ننوشید
 • بعد از ورزش و هر فعالیت بدنی از خوردن غذای زیاد بپرهیزید
 • مصرف غذای سرد و بلغم زا، ممنوع
 • پرخوری، درهم خوری، ریزه خواری ممنوع
 • مصرف گوشت پرندگان مانند مرغ، بوقلمون و… را افزایش دهید
 • مصرف سبزیجات فراموش نشود
 • قبل و بعد از غذا با مقدار کم زبان خود را نمکین کنید
 • برای رفع یبوست از انجیر خیسانده در گلاب یا آب و آلو استفاده کنید
 • ورزش را فراموش نکنید
  0 تا 100 آموزش ورزش ایروبیک در خانه | رقص ایروبیک برای لاغری

تنفس و ضربان قلب شما در هنگام ورزش ایروبیک افزایش می ‌یابد. ایروبیک به سلامت قلب، ریه و سیستم گردش خون شما بسیار کمک می ‌کند. روزانه به ورزش های شکم و پهلو بپردازید. روزی 2 الی 3 ساعت، در بازه زمان های گوناگون، برای ورزش های شکمی زمان مناسبی است. قبل از انجام فعالیت بدنی روزانه، از ده گرم روغن بابونه و یک گرم بوراکس به صورت مخلوط استفاده کنید و مانند یک ماسک لاغری شکم آن را بر روی نواحی چاق بدن بمالید و با سلیفون روی آن را بپوشانید. فعالیت بدنی خود را آغاز کنید تا شروع به عرق کردن، کنید.

این ماسک لاغری شکم فرآیند لاغری و سوختن چربی ها را سریع تر می‌کند و شکم و پهلوهای شما سریع تر تخت و صاف می‌شود. میتوانید در این مقالهنوشته شده توسط شاینوفیت با رژیم لاغری 3 روزه آشنا شوید .

 

لیست رژیم لاغری شکم

انجام ورزش در حالت ایستاده به جای نشستن باعث افزایش کالری سوزانده شده می‌شود، عضلات شما را بیشتر فعال می‌کند و اکسیژن رسانی و توانایی تنفس را بهبود می‌ بخشد. روزانه 30 دقیقه پیاده روی ممکن است خط کمرتان را باریک کرده و از تجمع چربی های خطرناک شکم جلوگیری کند. برای لاغری شکم حتما به خواب خود اهمیت دهید. تحقیقات نشان داده است افرادی که خواب نامنظم و کمی دارند، نسبت به افرادی که دارای خواب معمولی هستند، دور کمر بیشتر و چربی شکمی زیادی دارند.

 و در آخر همچنین در هر رژیم غذایی مصرف آب را فراموش نکنید. آب باعث می‌شود شما احساس سیری بیشتری کنید و به رفع یبوست شما کمک می‌کند، در نتیجه یک قدم به داشتن شکمی صاف نزدیک می‌شوید. حال اگر دارای اضافه وزن و چربی های تجمع شده فراوان در اطراف شکم و پهلو خود هستیم، هر چه زودتر اقدام به لاغری شکم خود کنیم و از متخصصین رژیم غذایی لاغری شکم را دریافت کنیم، تا بدانیم برای لاغری شکم چه بخوریم تا مناسب ترین تغذیه لاغری شکم را بدانیم که در آینده دچار انواع بیماری های قلبی و عروقی نشویم.

 

برخی سوالات متداول:

برای لاغری شکم چه بخوریم؟

محققان دریافته اند که ماست و لاغری شکم ارتباط بسیار نزدیکی با هم دارند. افرادی که روزانه از ماست در وعده های غذایی خود استفاده می‌کنند نسبت به سایر افراد حجم عضلات بسیار بیشتر و چربی شکمی کمتری دارند. افزایش حجم عضلات با سوزاندن کالری ارتباط مستقیم دارد.

چه روش ها می‌تواند به لاغری شکم بزرگ کمک کند ؟

از مصرف شکر و نوشیدنی های شیرین شده با شکر خودداری کنید پروتئین بیشتری بخورید کربوهیدرات کمتری بخورید غذاهای غنی از فیبر بخورید و...

[/col]

[/row]

[/section]