لیست بهترین ورزش برای لاغری به سریع ترین شکل (1399)

بهترین ورزش برای لاغری

بهترین ورزش برای لاغری موضوعی است که در این مطلب می خواهیم با آن بیشتر آشنا شویم. همواره ورزش به عنوان مهمترین عامل در سلامت و داشتن تناسب اندام مطرح شده است.

امروزه با افزایش مصرف غذاهای پرکالری و کم تحرکی، افراد زیادی با اضافه وزن مواجه شده اند. علاوه بر این امروزه لاغری و تناسب اندام از جمله ملاک های زیبایی محسوب می شود.

با توجه به این موضوع افراد زیادی به دنبال پیدا کردن راهی برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام هستند. در این بین ورزش برای کاهش وزن، طرفداران زیادی دارد. اما داشتن زمان کم و مشغله زیاد از یک طرف و هزینه های زیاد باشگاه های ورزشی از طرفی دیگر سبب شده تا افراد زیاد به سراغ این راه نروند.

اما باید گفت ورزش هایی وجود دارند که به سادگی قابل انجام می باشند و در کنار یک رژیم غذایی مناسب بسیار تاثیر گذار هستند. در ادامه بیشتر با این دسته از ورزش ها آشنا می شویم. پس برای اگاهی از لیست بهترین ورزش ها برای لاغری تا پایان مطلب با ما همراه باشید.

طناب زدن

طناب زدن یکی از بهترین ورزش ها برای کاهش وزن می باشد. چند دقیقه ورزش با طناب در حدود ۱۲۰ کالری انرژی می سوزاند. طناب زنی یک ورزش بسیار آسان است که در فضاهای کوچک هم قابل اجرا می باشد.

طناب زنی یک ورزش برای لاغری کل بدن است. با انجام یک دوره منظم طناب زنی می توانید شاهد کاهش وزن خود باشید. علاوه بر تاثیر طناب زنی در کاهش وزن، این حرکت ورزشی در تقویت تعادل، سرعت و چابکی موثر هست. و یکی از بهترین روش ها برای تقویت عملکرد قلبی_عروقی می باشد.

طناب زدن از بهترین ورزش برای لاغری

شنا

اگر برای کاهش وزن به دنبال ورزشی هستید که با فعالیت کم نتایج زیادی داشته باشد به شما شنا را پیشنهاد می کنیم. می توان گفت شنا یک ورزش برای لاغری کل بدن است.

ایروبیک بهتر است یا بدنسازی یا پیلاتس؟

شنا شامل حرکات های گوناگونی هست که این حرکات همانند ورزش های هوازی عمل می کنند و بدنتان را به چالش می کشند. هر ساعت شنا کردن در حدود ۸۹۲ کالری انرژی می سوزاند.

کافیست روزانه چند دور در استخر شنا کنید تا تاثیرات شگفت انگیز این ورزش در لاغری و کاهش وزن را ببینید. ناگفته نماند که شنا تاثیر زیادی در کاهش سایز دور کمر دارد.

شنا از بهترین ورزش برای لاغری

بسکتبال

بسکتبال یک ورزشی تیمی عالی که به شما در چربی سوزی و تقویت سیستم قلبی_ عروقی کمک می کند. می توان گفت بسکتبال بهترین ورزش برای لاغری است. البته باید یاداور شد که بسکتبال از جمله بازی های تیمی پرطرفدار در سراسر جهان می باشد.

علاوه بر ورزش، جنبه تفریحی هم دارد. ورزش بسکتبال علاوه بر چربی سوزی تاثیرات دیگری هم دارد. از جمله تقویت استخوان ها و سیستم ایمنی، افزایش اعتماد به نفس و تقویت ذهن.

اگر انجام ورزش بسکتبال به یکی از عادت های روزانه شما تبدیل شود، مطمئن باشید که در اثر این ورزش سالهای سال از نظر جسمی و روحی شاداب هستید.

بسکتبال از بهترین ورزش برای لاغری

دویدن

یکی دیگر از بهترین تمرینات ورزشی برای کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام دویدن است. این حرکت ورزشی آسان تنها نیاز به یک جفت کفش مناسب دارد. روزانه چند کیلومتر دویدن سرعت سوخت و ساز بدنتان را افزایش می دهد از این طریق سبب از بین رفتن چربی های اضافه می شود. علاوه بر این افزایش استقامت بدن از دیگر فواید دویدن است. البته در مورد دویدن بهتر است یاداور شد روند افزایش سرعت و مسافت باید به آرامی انجام شود تا بدن آسیب نبیند.

دویدن از بهترین ورزش برای لاغری

دوچرخه سواری

ورزش و لاغری سریع با دوچرخه سواری محقق می شود‌، زیرا با هر ساعت دوچرخه سواری در حدود ۵۰۸ کالری سوزانده می شود. دوچرخه سواری یک ورزش هوازی می باشد که در عین حال مفرح و لذت بخش است.

11 فواید ایروبیک + مضرات ایروبیک که نمی دانستید!

اما اگر قصد شما از انجام دوچرخه سواری کاهش وزن می باشد طریقه انجام آن کمی متفاوت می شود. برای تجربه لاغری با دوچرخه سواری باید میزان کالری که می سوزد در نظر بگیریم.

به عنوان مثال هنگامی که با سرعت زیاد پدال میزنیم در مقایسه با پدال زدن آرام کالری بیشتری سوزانده می شود. داشتن یک رژیم غذایی مناسب در کنار دوچرخه سواری می تواند تاثیرات زیادی در کاهش وزن داشته باشد.

دوچرخه سواری از بهترین ورزش برای لاغری

تکواندو

تکواندو بهترین ورزش برای لاغری است زیرا انجام این ورزش در هر ساعت حدود ۹۳۷ کالری می سوزاند. تکواندو یک ورزش رزمی است. با انجام تکواندو می توان ورزش و لاغری سریع را تجربه کنید.

تفاوت تکواندو و دیگر ورزش های رزمی در تکنیکهای ضربات پا است. افرادی که ورزش تکواندو را انجام می دهند قدرت بدنی، انعطاف و استقامت بدنشان افزایش می یابد.

تکواندو از بهترین ورزش برای لاغری

کرانچ

کرانچ یک حرکت ورزشی که تاثیر زیادی در چربی سوزی دارد. می توان گفت بیشترین چربی سوزی و لاغری شکم را با انجام حرکات کرانچ تجربه می کنید. عضلاتی که در این حرکت ورزشی درگیر می شوند عضلات راست شکمی هستند.

باید یاداور شد برخلاف تصور خیلی از افراد کرانچ حرکت ساده ای نیست. این حرکت اصول و قواعد خاص خود را دارد که برای تجربه چربی سوزی با کرانچ باید طبق اصول آن را انجام داد.

 کرانچ از بهترین ورزش برای لاغری

پلانک

پلانک یک حرکت بدنسازی است که به طور کل می توان گفت همه عضلات بدن را درگیر می کند. انجام این حرکت ورزشی بیشتر بستگی به توانایی برای ماندن در حرکت دارد. زیرا برای انجام پلانک باید برای مدت معینی در این حرکت بمانید.

آسانترین روش پلانک همان حرکت شنا سوئدی است که می توان آن را روی دست ها و آرنج انجام داد. برای چالشی تر کردن پلانک می توان آن را روی یک دست و یک پا انجام داد.

تاثیرات این حرکت ورزشی زیاد است. علاوه بر افزایش انعطاف و تقویت عضلات سبب افزایش سوخت و ساز هم می شود که این اثر خود کاهش وزن را به همراه دارد.

پلانک از بهترین ورزش برای لاغری

لاغری شکم با توپ

استفاده از توپ های ورزشی می تواند تاثیرات مثبتی در جهت چربی سوزی داشته باشد. با انجام حرکات ورزشی با توپ می توانید عضلات شکم خود را تقویت کنید. در ادامه با چند ورزش برای لاغری شکم با توپ آشنا می شویم.

توپ مقاومتی توپ مورد استفاده برای انجام این حرکات است. توپ مقاومتی یک توپ نرم و سبکی می باشد که اندازه های مختلفی دارد. سایز توپ مناسب هر فرد با توجه به قد فرد مشخص می شود.

استفاده از توپ مقاومتی علاوه بر تقویت عضلات شکم سبب تقویت تعادل نیز می شود. یک ورزش برای لاغری شکم با توپ این است که به پشت روی توپ مقاومتی دراز بکشید.

لاغری شکم با توپ از بهترین ورزش برای لاغری

به طوریکه توپ زیر کمرتان باشد تا سبب کشش عضلات شکمی شود. سپس شکمتان را روی توپ قرار دهید تا عضات پشت کشیده شوند. همچنین می توانید با پهلو روی توپ دراز بکشید تا کشش در عضلات پهلو ایجاد شود. این حرکت سبب تحریک چربی سوزی در عضلات شکمی می شود.

0 تا 100 ورزش ایروبیک در خانه آموزش ورزش/ رقص ایروبیک برای لاغری

در پایان باید گفت یکی از بهترین روش ها برای کاهش وزن و تناسب اندام ورزش کردن است. البته باید یاداور شد برای نتیجه گرفتن از این روش باید ورزش را به طور منظم انجام دهیم. انجام منظم تمرینات ورزشی در کنار یک رژیم غذایی سالم می تواند تاثیر زیادی در تناسب اندام و تندرستی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *